Annt, találóan, inkább hívhatjuk gyógyítónak, mint orvosnak, mivel számos embert meggyógyított és az emberiségnek hátrahagyott tudása miatt örökké emlékezni fognak rá. Az 1993-ban bekövetkezett tragikus halála ellenére a megalkotott élő ételek kampánya változatlanul folytatódik tovább.
„Az élő ételekkel való táplálkozás egy kimagasló táplálkozási forma, mivel felismeri, s helyesen ítéli meg a nyers és a főtt ételek, s a természetes és a mesterséges tápanyagok közötti különbséget. A hagyományos táplálkozással foglalkozó iskolákban kevés idő jut az enzimek és az ételek életerejének, vagy az élő (nyers) ételek értékeinek a főtt ételekével szembeni megvitatására. Ha az egészségre helyezzük a hangsúlyt, akkor a különbség az alapvetően egészséges, eleven lét és a csupán felszínes lélegzés között válik érzékelhetővé.” – Dr. Ann Wigmore
A búzafű terápiás és mindennapos használata szerencsére kezd egyre jobban elterjedni, manapság számos cikk jelenik meg a búzafű áldásos hatásáról, ezért én nem írnék oldalakat, amit már mások is összefoglaltak előttem. Csak a legfontosabb hatásait írnám le a búzafűnek:
- sejtszinten méregtelenít klorofill tartalma révén
- tápanyagtartalma is igen értékes
- erősíti az immunrendszert
- terápiás használata igen változatos (belsőleg és külsőleg is alkalmazható)
- A legfontosabb, hogy mindig csak friss búzafű frissen préselt levét fogyasszuk! Ne tévessze meg az olvasót a divatossá vált "fagyasztott búzafűlé", "búzafű tabletta/kapszula", "búzafűkoncentrátum", stb. Ezek az "alternatív" megoldások egyértelműen drágák, és a reklámmal ellentétben hatásban és mennyiségben sem közelítik meg, mintha saját magunk préselnénk ki a búzafűlét. Nos igen, erőfeszítést igényel a napi lé kipréselése - minden nap 15 percet! (és ebben benne van a présgép elővétele, a préselés, a gép elmosogatása és elrakása is!)
- Beszélnék a búzafűről is: a legideálisabb az lenne, ha saját magunk termesztenénk a búzafűt otthon és közvetlenül a préseléskor aratnánk! Ha erre nincs lehetőségünk, akkor bioboltokban tudunk rendelni; bár a termelők azt mondják a learatott búzafű 1 hétig megőrzi a minőségét, nekem az a tapasztalatom, hogy inkább 3-4 nap ez a szavatosság. Tehát aki a hét 7 napján szeretné inni a friss búzafűlét, annak javasolt hetente min. 2x friss árut beszereznie! Ezt magunk is megtapasztalhatjuk a friss illetve ha régebbi búzafüvet préseltünk.
- A másik szempont, hogy aki életformájává szeretné tenni a búzafűlét érdemes léprésgépet beszerezni. Számos típus létezik. FIGYELEM! Nem minden lényerő képes a búzafűből levet nyerni, ebből a táblázatból megtudhatjuk, melyik igen és mik a főbb jellemzői. Mindazonáltal megjegyzem, hogy Magyarországon csak két búzafű préselésre is alkalmas gép van forgalomban: A SOLO STAR II. és a GreenStar 1000. Előbbi 60.000 Ft-ba kerül, utóbbi kicsit borsosabb 140.000 Ft-os árért az egyik legjobb minőségű présgépet kapjuk. Azonban, hogy ne becsüljük le a Solo Star II. teljesítményét se! A léprésgépekbe azért is érdemes beruházni, mert aki elkötelezettjévé válik az egészséges-életmódnak amúgy is fog más préselt leveket is inni, szóval megéri a beruházás.
- Következzen a gyakorlati útmutató is: a búzafű frissen préselt levét mindíg éhgyomorra igyuk, jellemzően reggel/délelőtt folyamán. Minden esetben töményen igyuk, ne higítsuk fel. Az elfogyasztott adagot fokozatosan növeljük 1-2 evőkanál mennyiségről akár napi 1-2 deciliterig is! Terápiás esetben az egy nap alatt elfogyasztott mennyiség elérheti a fél litert ! Arra is figyeljünk a búzafű ivása után minimum fél óráig ne igyunk, 1-1,5 óráig ne fogyasszunk szilárd táplálékot. Aki rendszeresen fogyaszt búzafűlét, részesítse előnyben a növényi, ebből is a nyers növényi táplálékot, hogy ezzel is elősegítse a folyamatos méregtelenedést. Ellenkező esetben intenzívebb méregtelenedési reakciókra számíthatunk.
- Ne ijedjünk meg ha az első találkozásunkkor a búzafűlé kis gyomorégést okoz, vagy hígabb lesz a széklet (hasmenéstől nem kell félni), a vizelet is erősebb szagú lehet. Ezek a méregtelenítés természetes tünetei. Ahogy ürül ki a méreganyag a testünkből úgy fognak teljesen megszűnni a panaszok. Ha már elég tiszta a testünk, akár megihatunk 2-3 decilitert is, anélkül, hogy bármilyen panaszt okozna, ekkor a búzafű leve már csak táplál. Természetesen a rendszeres búzafűlé fogyasztást érdemes megtámogatni a növényi étrenddel, de enélkül is hat a búzafűlé. Mint említettem sejtszinten! méregtelenít, megtisztítja a vért.
Búzafűlére fel ! :)
1 megjegyzés:
(Csak nagyon zárójelbenszeretném hozzá tenni a saját tapasztalatomat: nagyon sok kutatás és utánajárás után jutottam arra a következtetésre, hogy számomra a búzafűlé a legideálisabb "étrend-kiegészítő". Vettem prést - a táblázatban nem szerepel, viszont itthon is beszerezhető: Lexen, kéz prés, van elektromos változata is - tönköly magot és neveltem füvet, majd préseltem. Brutál hasmenés mellett ragyák jelentek meg a bőrömön (nem pattanás, hanem sokkal nagyobb, agresszívabb és fájdalmasabb, no és csúnyább, most már csak glutén ragyának hívom) és nem tudtam tovább fogyasztani. Hosszú évek óta figyelek a táplálkozásomra (cukrot, élesztőt, húst, tartósítószert egyáltalán nem fogyasztottam, voltak időszakaim, amikor tejet és tojást sem, húst nagyon ritkán és szelektíven.) A rosszullét másban is megnyilvánult, és akkor olvastam alaposan utána, és felismertem, hogy glutén érzékeny vagy ismertebb nevén lisztérzékeny vagyok. Glutén a kalászos gabonanövényeben van (tönköly, búza, árpa, rozs, zab) és genetikai rendellenesség. Gyógyítani nem lehet, csak gluténmentes diétával megakadályozni, hogy toxikus reakciót váltson ki a glutén a szervezetből. Ezt csak azért írtam le, mert bár a tönköly nagyon ellenálló szerkezetű (nem lehet pl gén-manipulálni), de a gluténra érzékenyeknek problémát okozhat. Viszont rengeteg zöld növénnyel lehet helyettesíteni, nagyon tetszik ezzel kapcsolatban a Zöld turmix poszt ezen a blogon!
Évi
Megjegyzés küldése